Протидія булінгу
Посилання на гугл диск: натисніть тут
Що таке булінг?
Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском.
Багато учнів соромляться розповідати дорослим, що вони є жертвами булінґу. Проте якщо дитина все-таки підтвердила в розмові, що вона стала жертвою булінґу, то скажіть їй:
- Я тобі вірю(це допоможе дитині зрозуміти, що Ви повністю на її боці).
- Мені шкода, що з тобою це сталося(це допоможе дитині зрозуміти, що Ви переживаєте за неї і співчуваєте їй).
- Це не твоя провина(це допоможе дитині зрозуміти, що її не звинувачують у тому, що сталося).
- Таке може трапитися з кожним(це допоможе дитині зрозуміти, що вона не самотня: багатьом її одноліткам доводиться переживати залякування та агресію в той чи той момент свого життя).
- Добре, що ти сказав мені про це(це допоможе дитині зрозуміти, що вона правильно вчинила, звернувшись по допомогу).
- Я люблю тебе і намагатимуся зробити так, щоб тобі більше не загрожувала небезпека(це допоможе дитині з надією подивитись у майбутнє та відчути захист).
Не залишайте цю ситуацію без уваги. Обов’язково зверніться до класного керівника, до завуча або директора школи, напишіть офіційну заяву. Жоден випадок цькування і жодну скаргу керівництво навчального закладу не залишить без уваги бо налаштовано на створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини.
Алгоритм дій у випадку булінга
Відповідно до заяви про булінг керівник закладу видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу створює комісію з розгляду випадку булінгу (цькування) (далі – Комісія) та скликає засідання. До складу Комісії можуть входити педагогічні працівники, батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші заінтересовані особи. Якщо Комісія визначила, що був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник школи-інтернату зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.
У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою.
Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.
4 травня Міжнародний день протидії булінгу.
Їжачок: профілактика булінгу
Що таке боулінг? Яким він буває?
Як боротися з булінгом? Поради батькам
Як боротися з боулінгом? Поради дітям