Вільнянська школа-інтернат

Офіційний сайт комунального закладу "Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

70005, Вільнянський р-н,
с.Павлівське,
вул.Степова, 2-Г.
Тел./факс (06143)4-50-38, 4-50-34, vhint@ukr.net
Опубліковано: 27.02.2019

До 400 – річчя з часу виходу «Граматики слов’янської»

    «Граматика  слов’янська» (повна назва твору «Граматики слов’янської правильності синтагма») Мелетія Смотрицького – перше повне видання церковнослов’янської мови в українській редакції.  Вона  вперше була надрукована у м.Вільному між 1618-1619 рр. і передусім призначалася як посібник для викладачів і користувачів церковнослов’янської мови. Мелетій Смотрицький спробував упорядкувати норми правильного писання і вимови та її регіональні відмінності. До наших днів збереглося ба­гато її основних понять у граматиці слов’ян (орфографія, синтак­сис, етимологія, назви частин мови, роди, відмінки і т.д.). Вся книга насичена прикладами, які полегшували вивчення грамати­ки. Велику педагогічну цінність мають рекомендації щодо свідо­мого засвоєння навчального матеріалу всупереч середньовічним канонам задобрювання і догматизму.

З нагоди  400 років з часу виходу «Граматики  слов’янської»  26 лютого 2019 року в нашій школі відбулася інформаційна година для старших класів.

Учні школи прослухали інформацію про життєвий і творчий шлях Мелетія  Герасимовича  Смотрицького, про створення  «Граматики  слов’янської»  та роль її в житті українського народу, переглянули презентацію «М.Смотрицький – засновник  «Граматики», відеофільм «Творча спадщина Мелетія Смотрицького»  та документальний фільм  «Україна – наша Батьківщина».

Сьогодні школярі мали  змогу переконатись  в тому, що підручник Мелетія Смотрицького «оживив» мову вченості і літургії православних, тож в різних країнах він неодноразово перевидавався і перекладався аж до початку ХІХ ст.

Ідеї М.Смотрицького про поширення освіти серед народу, ідеї патріотичного виховання і боротьби проти національного і соціа­льного гноблення мали великий вплив на розвиток педагогічної думки в Україні.

455 перегляд(ів)

Коментарі (натисніть, щоб відкрити або закрити)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгук про сайт