Вільнянська школа-інтернат

Офіційний сайт комунального закладу "Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

70005, Вільнянський р-н,
с.Павлівське,
вул.Степова, 2-Г.
Тел./факс (06143)4-50-38, 4-50-34, vhint@ukr.net
Опубліковано: 08.04.2019

Якуб Гаватович – засновник українського театру

3 квітня відбулася інформаційна година «400 років з часу постанови драми Якуби Гаватовича  «Трагедія, або Образ смерті пресвятого Іоанна Хрестителя, посланця Божого», що фактично є датою започаткування українського театру (08.09.1619)»

       Якуб Гаватович – польсько- український письменник, церковний і культурно-освітній діяч, перекладач, священик, педагог, прозаїк, драматург, що навіки вніс слід у історії українського театру. Автор низки польськомовних  віршованих і прозових  творів на теологічну  тематику й перекладів з латинської мови: «Казання», «Школа терпіння», «Зеркало духовної любові» та ін. Написав віршовану трагедію на біблійний сюжет «Трагедія, або Образ смерті пресвятого Іоанна Хрестителя, посланця Божого» (Львів, 1619), поставлену на ярмарку 29 серпня 1619 р. в Кам’янці-Струмиловій.  Після другої та третьої дії трагедії виконувалися дві українські інтермедії — «Продав кота в мішку» і «Найкращий сон». У них були представлені народні типажі простакуватої і хитрої людини, присутньо багато деталей українського побуту.  Ці твори є найранішими з відомих на сьогодні публікацій українських інтермедій. З них починається історія української комедії.

       Школярі познайомилися  із  життєвим і творчим шляхом видатного письменника,

переглянули презентацію «Якуб  Гаватович – засновник українського театру» та мультиплікаційний фільм  «Святий Йоан Хреститель ».

       Сьогодні учні  мали змогу  поглибити знання з української літератури, вшанувати  пам’ять  українського   письменника.

1 328 перегляд(ів)

Коментарі (натисніть, щоб відкрити або закрити)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгук про сайт