Вільнянська школа-інтернат

Офіційний сайт комунального закладу "Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

70005, Вільнянський р-н,
с.Павлівське,
вул.Степова, 2-Г.
Тел./факс (06143)4-50-38, 4-50-34, vhint@ukr.net
Опубліковано: 27.05.2019

24 травня — День слов’янської писемності і культури

Це свято було встановлено  в Україні згідно з Указом Президента України  «Про  День слов’янської писемності і культури» від 17 вересня 2004 р.

    Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила та Мефодія, що заклали основу слов’янської писемності і культури. Кирило розробив і уклав першу упорядковану слов’янську абетку, чим поклав початок розвитку слов’янської писемності. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

      Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця». Одночасно зі створенням абетки було розпочато роботу над перекладом з грецької на слов’янську Євангелія та Псалтиря. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов’янську літературну мову і книжкову справу.

      З нагоди цього свята в школі провели інформаційну годину «День слов’янської писемності і культури», куди запросили учнів старших класів. Здобувачі освіти прослухали інформацію про історію створення українського алфавіту, про їх основоположників Кирила і Мефодія,переглянули відеофільм «День слов’янської писемності і культури», прийняли участь у вікторині «Хто найрозумніший».

    Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов’янських літератур. У середньовічній Європі слов’янська мова стала третьою мовою після грецької та латинської.

284 перегляд(ів)

Коментарі (натисніть, щоб відкрити або закрити)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгук про сайт