Вільнянська школа-інтернат

Офіційний сайт комунального закладу "Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

70005, Вільнянський р-н,
с.Павлівське,
вул.Степова, 2-Г.
Тел./факс (06143)4-50-38, 4-50-34, vhint@ukr.net
Опубліковано: 16.02.2021

150 років із дня народження Леся Мартовича

12 лютого 2021 року – 150 років із дня народження Леся Мартовича (справжнє ім’я та прізвище – Олекса Мартович (1871-1916), письменника, юриста, громадського діяча.

Під час інформаційної години діти дізналися, що народився він в селі Торговиця Городенківського повіту у родині сільського писаря.

Лесь Мартович — автор 27 оповідань. Свої новели з селянського життя Лесь Мартович писав покутською говіркою української мови.

Мартович — письменник сучасного йому села, тематично дуже близький до Василя Стефаника та Марка Черемшини. Входив до так званої «Покутської трійці». Його герої — селяни з найвіддаленіших сіл Західної України. У своїй творчості письменник відходить від народницьких канонів; він нерідко розвиває глибокі соціально-економічні корені класової нерівності на селі («Мужицька смерть»). Мартович змальовував односельчан, глибоко люблячи їх. Виразна риса його художнього стилю — поєднання  трагічного з комічнимгумор, який часом переходить у гостру сатиру. Особливо вдалися Мартовичу образи селян у жартівливій повісті «Забобон»  (1911).

73 перегляд(ів)

Коментарі (натисніть, щоб відкрити або закрити)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгук про сайт