Вільнянська школа-інтернат

Офіційний сайт комунального закладу "Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради

70005, Вільнянський р-н,
с.Павлівське,
вул.Степова, 2-Г.
Тел./факс (06143)4-50-38, 4-50-34, vhint@ukr.net
Опубліковано: 08.05.2024

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

   У цьому році  в Україні вперше відзначають єдину дату – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

У середу, 8 травня, більшість світу відзначає один з найважливіших і символічних днів у світовій історії – День пам’яті та примирення. Цей день став надзвичайно важливим для мільйонів людей, як символ закінчення найбільшої та найжорстокішої війни в історії людства, а також як день вшанування пам’яті тих, хто загинув.

 Друга світова війна, що тривала з 1939 до 1945 рік, велася на багатьох фронтах у різних куточках світу. Вона стала найбільшою збройною конфронтацією, в якій взяли участь десятки країн, і призвела до страшних людських втрат та руйнувань. Нацизм, що втілював ідеологію агресії, расизму та тоталітаризму, став основним ворогом свободи та демократії. Це також час для вшанування пам’яті жертв та для виявлення поваги до всіх, хто стояв на захисті свободи та прав людини.

     У 2023 році Президент Зеленський запропонував об’єднати ці дві дати та відзначати їх 8 травня як День пам’яті та перемоги. Тому у травні того ж року Верховною Радою було прийнято Закон “Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”. Він став символом вшанування пам’яті жертв війни, віддання шани героям історії, а також примирення народів.

   Сьогодні Україна досі бореться за свою свободу, незалежність та демократію. Українці виборють своє право на життя у надзвичайно складних умовах, воюючи з жорстокою державою, яка нехтує міжнародним правом, будь-якими нормами моралі та людяності.

     У своєму сьогоднішньому звернені Президент наголосив: “Зупинити це, як і в 1945-му, здатен тільки об’єднаний вільний світ. Об’єднаний в антипутінську коаліцію. Не словами, а діями здатний зупинити нацистів Москви, не дати новому злу поширитись на весь Європейський континент, а згодом і на весь світ. Довести відданість словам “Ніколи знову!”, щоб “Ніколи знову!” знову було актуальним”.

37 перегляд(ів)

Коментарі (натисніть, щоб відкрити або закрити)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгук про сайт